úterý 12. listopadu 2013

Hornická desítka - KONEČNĚ JSEM VYHRÁLA!!!

Ještě v září jsem v to nedoufala. Ale nakonec to vyšlo. 3. listopadu jsem už počtvrté stála na startu Hornické desítky, úplně přesně její ho 28. ročníku.

Tradičně se na závod sjelo hoooodně závodníků. Tradičně všude vládla běhu příznivá atmosféra. A tradičně bylo krásně teplo. Poněkud netradičně jsem ale letos kvůli zranění neměla natrénováno a poněkud netradičně jsem desítku  běžela s manželem. Ale hlavně: TRADIČNĚ jsem vedla řeči, že letos už KONEČNĚ vyhraju v tombole tu první cenu.

Pěkně po pořádku. Začátkem října jsem se doma zmínila, že se poběží Hornická desítka a že bych už tou dobu měla mít koleno v pořádku a chtěla se zúčastnit. Protože je Robert v plném tréninku na Vassův běh a má za sebou úspěšné zdolání B7 a Ostravského ½ maratonu, bylo zřejmé, že se mnou půjde i do tohoto závodu. To je tím nově nabytým závodním sebevědomím, patrně  J .Po startovních číslech se letos jen zaprášilo. Bodejť by ne. Závod má dlouhou tradici, trať slibuje pěkné časy a za startovné 200kč obdržíte funkční tričko (letos krásně světlemodré), guláš v cíli, medaili a naději na pěknou výhru v tombole.

Předstartovní atmosféra mě letos dojímala. Tolik známých milých tváří, které jsem potkala. Boha jeho, jak to mi chybělo. Uřvaná Danuš v křiklavém nepřehlédnutelném závodním nátělníku a podobně laděných botkách…optmismus rozdávající Lída Šokalová…Rejža s kamennou tváří…fotící Hallootto a Žorž…nezmar Dědek Beskydský…vodnízáchranáři…Mirek z Černých jezdců Karviná…barevně vyladěná Jana Bublinka….a plno dalších. S každým jsem prohodila  pár slov.

Například MČJ mi vytknul bloggerský úpadek J „Lenkočlenko, každý den koukám na vůj blog a ty od července nic. Naposledy Lysohorský čtyřlístek a utrum. Slyšel jsem, že teď chodíš po horách a neběháš“. Na mou odpověď, že mi v běhu a závodění bránili natáhnuté kolenní vazy odvětil, že “jsi alespoň mohla psát o tom, jak tě bolí koleno J“.

S tím bloggováním jsem se ale už polepšila. I když nejsem žádný akční žurnalista, nutno podotknout…články píšu s týdenním zpožděním. Jenže času je tak zoufale málo J.

Ani jsem nezažila předstartovní nervozitu. Zkrátka jsem najednou běžela. První kilometr byl Robert pořád vedle mě, patrně z obavy, aby:

1)      Nepřepálil start

2)       Si doma nezadělal na problém, že je rychlejší J

„Nekoukej na mě a utíkej. Jsi lepší“. To asi Robert potřeboval slyšet, protože na tento pokyn zkrátka vystřeli a běžel.

Já jsem si běh užívala. Ale neflákala jsem se, to v žádném případě. Co 2,5 km jsem zařazovala chodecké 30-ti vteřinové pauzy. Všude podél trati stálo spousta diváků a povzbuzovačů, vytvářeli bezvadnou atmosféru.

Na 7. kilometru mi najednou vytuhly nohy, přestalo to jít a běžela jsem už jen na morálku…se snahou dát to alespoň pod 55 minut. Nakonec jsem v cíli byla za 51:24. To je myslím můj nejhorší čas. Zkrátka to nebylo pod padesát. Byla jsem hodně zklamaná. Ale kde není trénink, nejsou ani výsledky.

U prvního piva a guláše mě veškeré zklamání opustilo. Veškerou svou naději jsem upnula k tombole. Na H10 jsem totiž ještě nikdy nic nevyhrála. Tušila jsem, že bych konečně mohla dát tu první cenu – zahraniční dovolenou.

Prvních deset cen nebylo až tak moc zajímavých. Posléze začalo přituhovat. Zaslechla jsem cosi jako „poukázku na zboží newline v hodnotě 1000,- Kč vyhrává číslo…..“ Pro cenu si ale nikdo nepřišel.  Povídám Robertovi: „to by se mi celkem líbilo, když by nebyl zájezd, alespoň běžecké tričenko by mohlo klapnut“.  Druhé kolo losování a „poukázku na zboží vyhrává číslo 760“ BINGO!!! To jsem byla já. Sice nikam nepojedu, ale alespoň se na to pěkně obleču. Vážně jsem měla z výhry radost. Už mám objednáno, tričko a kompresní podkolenky aby měly dorazit každým dnem J

Slovy MČJ po Hornické 10 začíná dvoutýdenní období válení se na gauči a požírání vepřového. Zas tak úplně se nepovaluji, sem tam se proběhnu a místo vepřového požírám husy a zaplachuji je svatomartinským vínem.

V neděli se už dočkám. Třetí etapa Lysacupu, z Mazáku. Jsem tuze natěšená. Pak se rýsuje půlmaraton v Srchu. Pomaličku je třeba začít zadělávat objemy na Maratona di Roma totiž JJJ

 

 

Žádné komentáře: